מרכז הסדנאות

תעסוקה

העבודה בסדנאות התעסוקה היא חלק מהותי בשגרת היום בבית אלישע ועונה על מגוון צרכים פיזיים ורגשיים של החברים.

העבודה מאפשרת לחברי בית אלישע לתת ביטוי לעולמם הפנימי, לגלות כישורים ויכולות ולהשתייך למגזר יצרני. במרכז הסדנאות מתקיימת תעסוקה הולמת, משמעותית ומכבדת, מגוונת ויצירתית, כחלק מתהליך טיפולי שלם.
החברים עובדים מדי בוקר באחת מתוך 11 סדנאות התעסוקה, לרוב בסדנה קבועה.
הקביעות בסדנה מייצרת תחושת שייכות ומאפשרת התמקצעות והתפתחות במגוון המשימות והאתגרים שהסדנה מציעה.

סדנת גן ירק

.גן הירק של בית אלישע עוסק בגידול ירקות אורגניים חברי הסדנה עוסקים בזריעה, שתילה וקטיף, עישוב וטיפול מתמיד בקומפוסט. במרחב המשתנה של עונות השנה נרכשות יכולות מוטוריות, חשיפה להרמוניה של הטבע וחיבור לתהליכי החיים. בסדנה עובדים חברים הזקוקים לעבודה .פיזית במרחב פתוח ולקשר עם האדמה

האורווה הטיפולית

האורווה היא מרחב לטיפול ברכיבה ועבודה עם הסוסים .המשרת את ילדי טוביה וחברי בית אלישע החברים משתלבים באורווה בטיפול בסוסים, ניקיון התאים .והחצרות, תיחזוק ציוד הרכיבה, גינון וטיפול במרחב כולו העבודה באורווה מתאימה גם לחברים בעלי התנהגות .מורכבת, הנתרמים מאוד מהעבודה עם בעלי החיים

משק חי

במשק החי מטפחים עיזים, כבשים, תרנגולות, חמורים וארנבים. פעילות הסדנה כוללת טיפול בחיות, ניקוי הכלובים והמרחב, האכלה, יציאה למרעה, חליבה והובלת מריצות .קומפוסט לגן הירק הקרבה לאדמה ולבעלי החיים, ההתמודדות עם מאמץ פיסי והחיבור לעונות השנה, אתגרי העבודה בצוות – כל אלו הם בעלי ערך רב ביותר לחברים העובדים בסדנה.

סדנת המטבח

המטבח של עמותת קמ"ה מספק בכל יום את ארוחת הצהרים של חברי בית אלישע והצוות, ואת הסועדים בבית הקפה של קמ"ה. הצוות והחברים נדרשים לעמוד בלוח זמנים מוגדר ולעיתים דחוק. החברים עובדים עם מגוון חומרי גלם ומשולבים כמעט בכל תהליכי היצור. הסדנה מתאימה .לחברים עצמאיים ופעילים ולכל חבר תחום אחריות אישי.

סדנת המאפייה

במאפייה של קמ"ה נאפים לחמים, מאפים, עוגות, עוגיות קרקרים וגרנולה הנמכרים בבית הקפה-גלריה של קמ"ה. צורת העבודה שואפת לאפשר לחברים לבצע .תהליכים שלמים עד לתוצר המוגמר העבודה בסדנה מגוונת וניתן להתאימה לחברים בעלי יכולות שונות, אשר מסוגלים לעמוד בעבודה פיזית אינטנסיבית .ובסדר יום מוקפד.

בית קפה גלריה קמ"ה

בבית הקפה – גלריה קמ"ה מוגשים מאפים, כריכים וארוחות קלות, תוצרת סדנאות המטבח והמאפייה של בית אלישע. בית הקפה משמש גם כגלריה וחנות מכירה של מוצרי סדנאות המאפייה, אריגה, קרמיקה והנייר.

בית הקפה מאפשר חשיפה של הקהל הרחב להיכרות את הנעשה בעמותה.

החברים העובדים בבית הקפה לומדים לפתח יכולת הסתגלות, גמישות ומשימתיות. בעבודה נדרשת גם  תקשורת עם קהל, אדיבות ויכולת שירות בעבודת צוות.

בית הקפה מארח גם קבוצות בתיאום מראש.

סדנת קרמיקה

הסדנה מתמחה בייצור כלי קרמיקה שימושיים בדגש על אסתטיקה ואיכות גימור גבוהה: קערות . בגדלים שונים, תבניות אפייה, כדים, פמוטים, עציצים ועוד הטכניקה ייחודית וידנית ומאפשרת גם לחברים המוגבלים פיזית לקחת חלק בתהליך הייצור. עיצוב הכלים נעשה בתוך תבניות, ומשאייר חותם אישי של היוצר על כל כלי. החברים לומדים בסדנה לפתח חוש לאסתטיקה, רגישות לפרופורציות, יחס להתנהלות במסגרת של זמן, שיתופי .פעולה, גאווה וזהות מקצועית.

סדנת אריגה

בסדנת האריגה מייצרים צעיפים, שמיכות, שטיחים, מפות ועוד. העבודה נעשית בעבודת יד על נולים מקצועיים . בחומרים טבעיים ואיכותיים – כותנה, פשתן, צמר ועוד בסדנא משתלבים חברים הזקוקים לעבודה במרחב שקט ורגוע, בעלי נטייה למלאכות יד ולאסתטיקה וכישורי מוטוריקה עדינה.

סדנת הנייר

סדנת הנייר היא מפעל קטן לכל דבר ומייצרת מחברות עבור בתי ספר וולדורף (או לכ-40 בתי ספר אנתרופוסופיים) בכל רחבי הארץ. לאורך השנה מתקבלות הזמנות מבתי הספר ואנו מייצרים, אורזים, מאחסנים ומובילים. בנוסף מיוצרים בסדנה כרטיסי ברכה, פנקסים, לוחות שנה ומוצרי נוי נוספים מנייר בהם משולבים הציורים של חברי בית אלישע. העבודה בסדנה היא חזרתית וקבועה ומתאימה לחברים הזקוקים לשגרה שקטה.

סדנת נרות

בסדנת הנרות מכינים נרות דקורטיביים משעוות דבורים טבעית בשילוב פרחים מקומיים מיובשים.הנרות נעשים בטכניקה של טבילת הפתיל בשעווה חמה. העבודה בסדנה נעשית בסביבה שקטה דורשת ריכוז ודיוק.

חממה

בסדנת החממה של בית אלישע מגדלים ירקות, פרחים, תבלינים וצמחי בית. עציצים מוכנים נמכרים בגלריה יחד עם עציצי הקרמיקה. העבודה בסדנה היא למעשה תרפיה בגינון המחברת את החברים לשתילים ולאדמה, העבודה נעשית בסביבה מוגנת במבנה החממה המקורה, וחלק מהעבודות בו ניתן לעשות בישיבה. מתאים למי שזקוק לעבודה עדינה ולא מאומצת מדי.

דילוג לתוכן